sk
en
ru

CATOGORIES

4

pasik
pasik
pasik
pasik

5

21

34

3

7

9

LAST ARTICLES

How to attach quilt quickly to your longarm Bernina
HOW TO ATTACH QUILT QUICKLY TO YOUR LONGARM BERNINA
  Solution! 3 sets of Quick zippered leaders  for 3 simultaneou ...
pasik
Quilting with motor
QUILTING WITH MOTOR
We know about different ways of frame quilting: Free hand quilting is created ...

CONTACT ME

INTRODUCTION / ABOUT ME

Narodila som sa pred mnohými rokmi v malebnom údolí medzi vysokými horami na severe Slovenska. Divá a krásna príroda, hrdo stojace nebotyčné  štíty hôr,  otvorení, srdeční, priami ľudia a veľká, súdržná a milujúca rodina – to sú veľké a vzácne poklady, ktoré som dostala do daru z výšiny neba už pri svojom narodení.

Pliesť a vyšívať ma naučili vo 8-ich rokoch, prvý pletený pulóver som zošila na prastarom babkinom šlapacom šijacom stroji v 10-ich rokoch, prvý pletací stroj som si „vyplakala“ od mamky v 13-ich rokoch so sľubom, že naň zarobím výrobkami ... boli ich stovky.... Plietla som aj ručne – dokonca aj pod lavicou v škole... Nuž čo?! Učitelia boli rozčúlení, no čas bolo treba využiť na 100%... Nápady v hlave sa len tak rojili..... šitie, háčkovanie, pletenie, makrame či vyšívanie bolo radosťou aj nutnosťou... obchody boli v tomto období prázdne a  móda bez nápadov....a tak prvé, vlastnou  prácou zarobené peniaze, išli na kúpu šijacieho stroja. A mám ho doteraz! Moja prastará Veritaska je ako dôverný priateľ, s ktorým si rozumiem aj bez slov....

Moje veľké lásky matematika, fyzika a kreativita ovplyvnili aj výber budúcich štúdií. Ukončila som fakultu architektúry na Slovenskej vysokej škole technickej (FA SVŠT) v Bratislave. Hlavné mesto Slovenska sa od tých čias stalo mojím novým domovom i pracoviskom.

Po „nežnej či zamatovej“ revolúcii v roku 1989 sa na Slovensku otvorili nové možnosti v podnikaní.  Svoju podnikateľskú činnosť som začala ihneď po narodení dcéry (1990). Pôvodný názov mojej firmy „ KM-trend“ sa  v roku 2008 zmenil na Patchworkparty so zameraním na predaje šijacej techniky, látok či ostatných kreatívnych potrieb a kurzy šitia a patchworku.

V roku 1995 sa mi rakúski kolegovia pokúšali vysvetliť, čo je to patchwork. Márne! Nechápala som! Prečo mám látky najskôr rozstrihať na márne kúsky a potom sa ich pokúsiť zošiť?! Veď to nedáva zmysel!

A – už chápem! Teraz už viem, o čom to celé je!  Látky s tebou rozprávajú, reinkarnujú sa, menia sa na fantázie. Ich tajomstvo postupne rozkrývaš, transformuješ ich a dávaš im nový život. Och – kiežby sa podarilo zhmotniť všetky tie poletujúce myšlienky s krídlami motýľa! Odkryť ich tajomnosť, objaviť ich!

Skladanie kúsočkov z textilných materiálov je ako detská HRA so skladačkami! Vytváraš nové! Buduješ! V  tvorivom hľadaní je skrytá  radosť, pokoj.... Ponáraš  sa do týchto nežných teplých látočiek a v hlave vznikajú nové a nové  sny, túžby, nápady.... objavovanie neznámeho, vyjadrenie nepostihnuteľného - a hľadanie..... Hľadanie seba, zmyslu života, harmónie, pozitívna,  hľadanie nového sveta, sveta s večným slnkom a radosťou detstva, spomienok a toho krásna, ktoré ešte len príde......s večnou nádejou, že sa podarí vytvoriť to, čo poteší nielen oko ale aj srdce – a nielen moje.....

Kontakty:

Kamenná predajňa šijacej techniky, servis, poradenstvo, kurzy patchworku a šitia:
Bratislava Business Center 1, Plynárenská 1, 84102 Bratislava, tel.: 00421 2 5441 3742

Tréningové a quiltovacie centrum: Patchworkparty, Nejedlého 61, 841 02 Bratislava, tel. 00421 903 472 782
Eshop:
www.patchworkparty.sk
Facebook: Šijacie stroje Patchworkparty  a Anna Zimová na facebooku
Youtube: Patchworkparty na youtube